PLM למנהלי כספים ומנכ”לים

Posted: 22/11/2010 in Open Source PLM

כמה מכם שמכירים את עולם ה- PLM (ובטח אם אתם מיישמי מערכות PLM) בטח הרמתם גבה למקרא הכותרת, או לחילופין – חשבתם שבנינו מודול חדש לתוכנה.

אבל האמת היא, שלפעמים, כשיש טיפה שקט מהעיסוק היומיומי הרגיל, אני מתפנה לחשוב על  PLM בראיה יותר אסטרטגית. זה כיף לפעמים להביט מלמעלה בעיסוק שלנו ולחשוב על התמונה הגדולה ועל אנשים נוספים שכמעט בלי להרגיש הם חלק מהתהליך שאותו מערכות ה- PLM שלנו מנסות לייעל.“אז מה היה לנו שם” ? אמר שייקה מהגשש… בוא ונגיע לשורה התחתונה ישר בהתחלה – מערכות PLM מסוגלות לחסוך כסף. נקודה.

איך ? נשתמש בנוסחת בית-הספר  Time = Money וננסה לענות על השאלות הבאות:

כמה זמן אובד בחיפוש אחר הגרסא האחרונה בהחלט של רכיב או מסמך ?

כמה זמן הולך לאיבוד בחיפוש אחר מסמך שנכתב ע”י מהנדס שכבר לא עובד בחברה ?

באיזו מהירות אתם מאתרים את כל הלקוחות שישתמשו בהרכבה שהוחלט להחליף אותה בגרסא חדשה ?

האם ה- ECO שלכם נגמרים ב- 40 ימים במקום ב- 20 ימים ?

האם יש לכם בקרה על החותמים בתהליך שינוי, האם התהליכים שלכם קבועים כך שניתן תמיד להתבונן על התהליכים ככלל ולשפר אותם ?

האם יש לכם כלים לאבחן מי מעכב חתימה בתהליכים ? כמה תהליכים רצים בו-זמנית ? כמה טוב משולבים הספקים / קבלני משנה שלכם בתהליכים וכמה טובה הראות (visibility) שלכם בשיתוף פעולה איתם ?

האם בניית מוצר חדש בחברה מתבססת על מוצרים קיימים ? האם בכל פעם יש צורך לבנות את התהליך מחדש או שבעזרת כלים שונים – פיתוח מוצר חדש הוא דבר של מה בכך ?

האם יש לכם כלי ניהול פרוייקט המאפשרים תהליך מובנה של פיתוח מוצרים חדשים ? האם כלים אלו מאפשרים לכל הארגון לקבל ולעדכן משימות תחת פלטפורמה אחת המקשרת בין משימות, משאבים ו- Deliverables ?

אפשר להבין לבד איך בקלות ניתן לקצר תהליכים, למצוא מהר יותר, לבצע בקרה טובה הרבה יותר וכל זאת במטרה להגיע לשוק עם המוצר שלכם מהר הרבה יותר. מהר מן המתחרים שלכם.

עכשיו אחרי שיכולנו לשים את האצבע על המקומות בהם הזמן בורח לנו מהידיים, והיכולת שלנו לראות את התהליכים בארגון ממעוף הציפור מתגלים כחסרים במקרה הטוב, הייתי רוצה להעלות עוד נקודה ששווה הרבה דינארוס….

מוצרי Open Source נשמעים לפעמים כמו ניסיון לרבע את המעגל. כיצד חברות המציעות את מוצריהן בחינם, מנסות (אבל גם מצליחות) להיות חברות עסקיות מוצלחות וגם להביא לעולם מוצרים נהדרים.

דוגמאות לא חסר – החל מ- Open Office שנכנס כסטנדרט לכל משרדי הממשלה, וכלה בגירסת הלינוקס של RedHat המאפשרת לבצע התקנה ושימוש מלא בחינם.

כך גם Aras Innovator – הנה תוכנת PLM המכילה מכל טוב – ניהול עצי מוצר, ניהול תהליכים, ניהול פרוייקטים, ניהול איכות, ניהול ספקים ויצרנים ועוד ועוד – והכל ללא עלות.

נכון אני משוחד, אבל למה לכם לשמוע לי ? תנסו לבד – גשו ל- Aras.com והורידו את Aras Innovator. בצעו התקנה על אחד מן המחשבים בחברה (אפשר אפילו על XP) ובידקו בעצמכם. אני בטוח שהקונספט קורץ, ואני בטוח עוד יותר שתאהבו גם את המוצר.

אה…ועוד דבר אחרון לסיום – אנשי הכספים והמנכ”לים בטח טרודים בימים אלו בהכנת התקציב לשנת 2011 – מה שלא ייכנס לתקציב ב- 2010, יהיה קשה מאוד להכניס לביצוע ב- 2011.

הראו להם את הבלוג, שתפו אותם ביתרונות של PLM ואנו מצידנו מבטיחים לעשות את הכל כדי לתת לכם  מערכת Open Source PLM איכותית ובמחיר מיוחד לסוף השנה. אנחנו מבטיחים !

שלכם,

שגיא טיקוצקי

סייקלופ בע”מ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s