בלוג יולי – הגרסא החדשה של Aras Innovator

Posted: 11/07/2011 in Aras Open Source PLM, Open Source PLM

בתחילת החודש (יולי 2011) שוחררה הגרסא החדשה של Aras Innovator – גרסא 9.3.0 

Thumbs Up for Aras Innovator 9.3.0

אישית – חיכיתי בכיליון עיניים לגרסא החדשה כיוון שהיא כוללת בתוכה אוסף עצום של יכולות חדשות וחזקות במיוחד.

הבלוג הפעם יחשוף מעט מן היכולות האלו.

נתחיל בסוג חדש של הרשאות –   Team Permissions  – אלו הן הרשאות דינמיות הנבנות לא לפי סוג האובייקט אלא לפי אובייקטים ספציפיים וההרשאה בהן היא דינמית בהתאם לחברי הקבוצה. הרשאות חדשות אלו מאפשרות למדר את חשיפת הסודות העסקיים / כספיים / רעיוניים של החברה מפני עיניים לא רצויות.

סוג נוסף של יכולות הוא בהיבט הגרפי: מעתה ניתן לצרף עד 4 תמונות שילוו את המוצר שלכם כ- Thumbnail המאפשר למשתמשי המוצר לזהות במהירות את הפריט בו הם צופים או עורכים.

כמו-כן נוספו התראות ויזואליות לאובייקטים הנמצאים בתהליך שינוי או לכאלה הכוללים בתוכם קבצים פיזיים.

שופרה המהירות והיכולת לעבד ולהעביר מספר קבצים פיזיים בו-זמנית מן השרת אל תחנת הקצה ובחזרה, ובאופן כללי שופרה מהירות התגובה שהייתה מהירה מאוד גם לפני כן.

חלק מן השיפור במהירות נובע גם מן התמיכה בדפדפן החדש Internet Explorer 9 וזניחת התמיכה בדפדפן הישן – Internet Explorer 6.

תמיכה בדפדפן החדש מבית מיקרוסופט

תמיכה בדפדפן החדש מבית מיקרוסופט

שופרה גם היכולת לבצע השוואה בין גרסאות שונות של עצי המוצר ובין גרסאות Baseline לגרסאות עכשוויות.

עבור מערכות רפואיות שופרה מאוד יכולת המעקב אחרי כל פעולה שבוצעה ע”י המשתמשים כמו-גם מעקב משופר אחרי משתמשים שלא הצליחו להיכנס למערכת (Failed Logins).

אבל אולי השיפור המרכזי בוצע ביכולות של מודול ניהול השינויים (Change Management).

אספר על שלושה שיפורים מרכזיים –

השיפור הראשון מאפשר לבחור אובייקטים עליהם נרצה להריץ תהליכי שינוי, לבחור אילו תהליכי שינוי נריץ עליהם, או לחילופין נוכל לצרף אותם לתהליכי שינוי שכבר יצרנו.

הוסף אובייקטים לתהליך שינוי

שיפור זה מלווה בשני סוגים חדשים של תהליכי שינוי שהוגדרו במערכת – Express ECO ו- Express DCO (Document Change Order). תהליכי שינוי אלו כבר מקפלים בתוכם תכונות נוספות שכבר דיברתי עליהן כמו חלוקת המשימות לקבוצות ושימוש בהרשאות מסוג Team Permissions.

השינוי השני מאפשר לקבל בכל נקודה במהלך ההתקדמות של תהליך השינוי דו”ח מסודר לגבי המשימות שעדיין יש להשלים, ובלעדיהן לא נוכל לקדם את התהליך לשלב הבא.

השינוי המשמעותי ביותר הוא השינוי השלישי – בתהליכי ה- Express החדשים הוכנסו יכולות של Impact Matrix. מסך זה מראה את כל המק”טים שהוספתם לתהליך השינוי, ובנוסף – מזהה ומראה בצורה אוטומטית את כל הבנים ואבות של המק”טים הללו.

עם המסך הזה ניתן להגדיר עבור כל אב ובן – האם נרצה לבצע גם בו שינויים כחלק מתהליך שינוי זה. כל זאת בצורה מיידית ואינטואיבית. יכולת זו מאפשר לנתח את תהליך השינוי בהסתכלות של Top Down או Bottom Up.

יכולות חדשות בתהליכי השינוי ב- Aras

יכולות חדשות בתהליכי השינוי ב- Aras - Impact Matrix

בסיכומו של ענין, אני חושב ש- Aras מוכיחה שהיא קשובה ללקוחותיה – כל אחד ואחד מהשיפורים שדיווחתם עליהם כאן ועוד שיפורים רבים עליהם קצרה היריעה מלספר, בוצעו בעקבות דיון וצורך שעלה מן הלקוחות הקיימים.

אתם מוזמנים להתנסות בעצמכם ביכולות החדשות ע”י הורדה והתקנה של Aras Innovator. פשוט גשו ל- www.Aras.com ונסו בעצמכם – ללא עלויות, ללא מגבלות וללא אותיות קטנות !

שלכם,

שגיא טיקוצקי

סייקלופ בע”מ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s